Namams

Mūsų įmonė specializuojasi saulės elektrinių projektavimu ir įrengimu buitiniams vartotojams. Jeigu turite klausimų saulės energetikos tema, kreipkitės, mes mielai pakonsultuosime, patarsime.

Turėdami ilgametę patirtį standartinę 5 kW saulės elektrinę nuo leidimų gavimo  iki pilno paleidimo įrengsime per maždaug mėnesį, o 10 kW – per 6 mėnesius, priklausomai nuo įrengimo vietos, projektavimo sąlygų ir pan.

2017 m įsigaliojęs Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimas leidžia paprasčiau  patiems  gamintis elektrą. Buitiniams vartotojams, įsirengiantiems iki 5 kW saulės elektrines, nereikia gauti Valstybinės energetikos inspekcijos (VEI) išduodamų leidimų vykdyti veiklą elektros energetikos sektoriuje ir kreiptis dėl pažymos apie saulės elektrinės įrenginių techninę būklę.

Fiziniai asmenys, planuojantys įsirengti 5-10 kW saulės elektrines privalo kreiptis į VEI ir gauti leidimą plėtoti elektros energijos pajėgumus, tuomet pasirūpinti prijungimo prie elektros tinklo projekto parengimu, saulės elektrinės įrengimu, gauti VEI pažymą apie saulės elektrinės energetikos įrenginių techninę būklę. Jei įvykdomi visi kriterijai, tuomet  VEI suteikia leidimą gaminti elektros energiją.

Mes mielai Jums padėsime įsirengti saulės elektrinę namuose pagal Jūsų poreikius ir technines galimybes. Tai užtruks nuo 1 iki 6 mėnesių.

Saulės elektrinių įrengimas

Įrengti saulės elektrinę reikia patikėti profesionalams, nes taip sutaupysite laiko ir net pinigų. Patiems imtis tokių darbų nerekomenduojama net ir tuo atveju, jei tai mažos galios – iki 5 kW – saulės elektrinė ir joje gaminama elektros energija bus naudojama tik buityje, nepatiekiant pagamintos elektros energijos į elektros tinklus.

Mūsų komandos specialistai pirmiausiai patars, kokio galingumo saulės elektrinę Jums pasirinkti, o tuomet pasirūpins jos įrengimu.

Saulės elektrinės Nuo 5kW iki 30 kW įrengimo seka:

 1. Energetikos skirstymo operatoriaus (ESO) prisijungimo sąlygų gavimas: prisijungę prie svetainės MANO GILĖ, skiltyje „Mano paraiškos” privalote užpildyti paraišką.
 2. Gavę paraišką ESO atstovai paruošia Prijungimo sąlygas bei Prijungimo sutartį, kurią turi pasirašyti vartotojas. Gavę pasirašytą sutartį, ESO atstovai vartotojui atsiunčia Elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartį.
 3. Tuomet įrengiama saulės elektrinė. Atlikęs visus darbus, rangovas vartotojui  išrašo laisvos formos deklaraciją, patvirtinančią, kad elektrinės įrengimo darbai atlikti kokybiškai, laikantis teisės aktų reikalavimų. Taip pat, kad įranga suderinta ir išbandyta bei atitinka Elektros įrenginių įrengimo taisyklių reikalavimus.
 4. Per dvi darbo dienas pas vartotoją atvyksta ESO specialistai, kurie įrengia išmanųjį dvipusės apskaitos skaitiklį. Elektrinė pradeda savo darbą.

Saulės elektrinės virš 30 kW įrengimo seka:

 1. Išankstinių sąlygų, dėl prisijungimo prie ESO saulės elektrinėms  nuo 5 kW iki 10 kW, pildymas.
 2. Plėtros leidimo iš Valstybinės energetikos inspekcijos (VEI) gavimas.
 3. ESO Prisijungimo sąlygos nuo 5 kW iki 10 kW saulės elektrinei pažymos gavimas.
 4. Ruošiamas techninis elektrinės projektas su prijungimo prie ESO dalimi.
 5. Įrengiama elektrinė.
 6. Vykdomi išsamūs varžų matavimai, elektrinė išbandoma.
 7. Jei saulės elektrinė atitinka visus VEI keliamus reikalavimus, išduodama tai patvirtinanti pažyma.
 8. VEI išduoda elektros gamybos leidimą.
 9. Pasirašoma sutartis su ESO. Elektrinė pradeda savo darbą.

„Solners“ darbuotojai specialistai turi visas VEI reikalaujamas kvalifikacijas, būtinas kokybiškai atlikti saulės elektrinių projektavimo bei testavimo darbus. Nors iš pirmo žvilgsnio saulės elektrinės įrengimo procesas gali pasirodyti sudėtingas, tačiau su profesionalų pagalba tai įvykdoma per 1-6 mėnesius.

Dar niekada nebuvo taip paprasta tapti energetiškai nepriklausomais, sutaupyti pinigų ir prisidėti prie aplinkai draugiškų idėjų įgyvendinimo.

Saulės elektrinės monitoringas

Įgyvendinti projektai

saulės baterijos pramonei, verslui, privatiems

Saulės baterijos privačiam namui Šiaulių r.
Saulės baterijos privačiam namui Šiaulių r.

Sumontuota 10 kW  saulės jėgainė ant privataus namo stogo Šiauliuose.

Plačiau
Saulės baterijos privačiam namui Klaipėdoje
Saulės baterijos privačiam namui Klaipėdoje

Sumontuota 7.5 kW saulės jėgainė ant privataus namo stogo Klaipėdoje.

Plačiau
Saulės baterijos privačiam namui Joniškyje
Saulės baterijos privačiam namui Joniškyje

Sumontuota 9 kW saulės jėgainė ant privataus namo stogo Joniškyje.

Plačiau
Saulės baterijos privačiam namui Anykščių r.
Saulės baterijos privačiam namui Anykščių r.

Sumontuota 9 kW saulės jėgainė ant privataus namo stogo Anykščiuose.

Plačiau
Saulės baterijos privačiam namui Klaipėdoje
Saulės baterijos privačiam namui Klaipėdoje

Sumontuota 7.5 kW saulės jėgainė ant privataus namo stogo Klaipėdoje.

Plačiau
Saulės baterijos privačiam namui Šiauliuose
Saulės baterijos privačiam namui Šiauliuose

Sumontuota saulės jėgainė ant privataus namo stogo Šiauliuose.

Plačiau
Saulės baterijos privačiam namui
Saulės baterijos privačiam namui

Sumontuota 4.2 kW saulės jėgainė ant privataus namo stogo.

Plačiau
Saulės baterijos privačiam namui Šiauliuose
Saulės baterijos privačiam namui Šiauliuose

Sumontuota 9 kW saulės jėgainė ant privataus namo stogo Šiauliuose.

Plačiau
Saulės elektrinė privačiam namui Tauragėje
Saulės elektrinė privačiam namui Tauragėje

Instaliuota elektrinės galia 10kW. Fronius įtampos keitiklis ir Solitek standart mono black 310W moduliai

Saulės elektrinė privačiam namui Kelmės rajone
Saulės elektrinė privačiam namui Kelmės rajone

Instaliuota galia 18 kW. Sumontuoti du Fronius 8.2 invetreriai ir Solitek standart mono 310W moduliai. 

Saulės elektrinė privačiam namui Vilniaus rajone
Saulės elektrinė privačiam namui Vilniaus rajone

Instaliuota galia 4,3 kW. Fronius 3.7 inverteris. Solitek standart mono 310W moduliai.

Saulės elektrinė privačiam namui Šiaulių rajone.
Saulės elektrinė privačiam namui Šiaulių rajone.

Elektrinės instaliuota galia 12 kW. Sumontuotas Fronius 12.5 inverteris ir Solitek standart mono 325 moduliai. 

Saulės energija namams

2017-aisiais atlikto rinkos tyrimo duomenimis daugiau nei 70 procentų Lietuvos gyventojų saulės energiją įvardino kaip pagrindinį energijos šaltinį, kurį norėtų naudoti savo namuose. Pagrindiniai argumentai – noras sumažinti išlaidas elektros energijai ir noras pasiekti energetinę nepriklausomybę. Taip pat – prisidėti prie gamtos tausojimo.

Beveik pusė apklaustųjų pripažino, jog pagrindinis aspektas, neleidžiantis jiems įsirengti saulės jėgainių namuose, yra pradinės investicijos. Galime patikinti, jog šios technologijos visame pasaulyje sparčiai pinga,  o galimybės pasinaudoti Europos sąjungos paramos fondų skiriamomis lėšomis sudomina vis daugiau vartotojų svajones paversti realybe.

Taip pat nederėtų paisyti mitų, kurie byloja apie per mažą saulėtų dienų kiekį ar, pavyzdžiui, tai, kad saulės kolektoriai būtinai turi būti nukreipti tik į Pietų pusę. Galime patikinti ir pagrįsti empiriniais duomenimis tai, kad saulės Lietuvoje tikrai pakanka tam, kad būtų patenkiname visi vartotojų poreikiai. Energijai gaminti nėra reikalingi tiesioginiai saulės spinduliai, o tik saulės šviesa, tad ir debesuotomis dienomis sistema puikiai veikia ir žinoma tikrai nėra būtina saulės jėgainę visad nukreipti tik į Pietų pusę.

Energijos šaltuoju metų laiku pagaminama kur kas mažiau, tačiau paskaičiuota, jog Lietuvoje iš instaliuoto 1 kW sugeneruojama 1000 kWh per metus. Didžioji dalis šios energijos yra pagaminama per pavasarį ir vasarą, tačiau nederėtų baimintis sezoniškumo, nes ir vėsiuoju metų laiku saulėtų dienų būna pakankamai.

Jei nusprendėte nepaisyti mitų ir įsirengti saulės elektrinę, mes mielai Jums padėsime ir dar priminsime tai, kad tokios elektrinės reikalauja minimalios priežiūros. Čia nėra judančių dalių, o konstrukcijos yra itin patvarios ir atsparios aplinkos poveikiui, tad rūpesčių dėl to nekils.

Namas, su saulės jėgainėmis, rinkoje turi prnašumą, tad investicija į žaliąją energetiką yra daug apimanti ir leidžianti atlikti ilgalaikes ir patikimas ivesticijas.

Ar norėtumėte sužinoti saulės baterijų kainą?

Sužinoti baterijų kainą